Şifre Korumalı iPhone Nasıl Sıfırlanır

 

Şifre, iPhone unuzu yetkisiz erişimlere karşı korur ve telefonunuzdaki önemli işletme dosyaları ve kişiler için güçlü bir savunma hattı görevi görür. iPhone unuzdaki şifreyi unutursanız, şifreyi kaldırmak için telefonu fabrika ayarlarına geri yükleyebilirsiniz. Bir çalışan bir telefonu açtığında ve parola ayrıntılarını sizinle paylaşmadığında, bu bir şirket için gerekli olabilir.

 

 

 

Parola Korumalı iPhone Nasıl Sıfırlanır

iPhone bir bilgisayara senkronize edildiyse, iTunesu kullanarak şifreyi bilmeden bu bilgisayarı kullanarak geri yükleyebilirsiniz. Bu rota şifreyi kaldırır ve telefonu, telefondaki tüm verileri silen kullanıma hazır durumuna geri yükler.

 


iPhoneu iTunes ile Geri Yükleme

Geri yüklemek istediğiniz iPhone u açın. Geri yükleme işlemi boyunca açık kalması gerekir. Telefonu USB kablosuyla bir bilgisayara bağlayın. Geri yükleme işlemi sırasında iPhone unuzun veya bilgisayarınızın kapanmaması için bilgisayarın kendisinin bir güç kaynağına bağlı olduğundan emin olun. İkisini bağladığınızda, iTunes yazılımı genellikle otomatik olarak açılır. Bunu yapmazsa, el ile başlatın.

 

iTunes uygulamasında, cihazın senkronize edilmesini bekleyin. Özet ekranını açmak için cihazı temsil eden küçük telefon simgesini tıklayın. iPhoneu orijinal fabrika durumuna döndürmek için "iPhoneu Geri Yükle" yi seçin. iPhone kurulum ekranını görüntülediğinde, bir yedekleme seçme seçeneğiniz vardır. Aksi takdirde, iPhone u yeni bir telefon olarak kullanın.

 

Telefonumu iPhone umu Bul etkinleştirilmişse, iPhone u orijinal fabrika durumuna geri yükleyemezsiniz. Bu özellik, iPhone ları çalan hırsızların bunları kullanabilmesini önler. Kurtarma modunu kullanmanız gerekir.

 

iPhone Kurtarma Modunu Kullan

 

iPhone unuzu İnternete bağlı olması gereken bilgisayarınıza bağlayın ve iTunes u açın. Bağlıyken, iPhone u yeniden başlatmaya zorlayın.

iPhone X, 8 veya 8 Plus ta, Ses Açma düğmesine basıp hemen bırakın. Ardından, Ses Azaltma düğmesine basın ve bırakın. Ardından, iPhone kurtarma ekranını görüntüleyene kadar Yan düğmesini basılı tutun.

 

 

 

 

iPhone 7 veya 7 Plus ta, aynı anda Yan ve Sesi Kısma düğmelerini basılı tutun ve kurtarma ekranını görene kadar basılı tutmaya devam edin.
iPhone 6S ve önceki sürümlerde, Ana ve Üst (veya Yan) düğmelerini aynı anda basılı tutun ve kurtarma ekranını görene kadar basılı tutun.

 

Açılan ekranda "Geri Yükle" yi seçin ve iTunes, iPhoneunuz için yazılımı indirirken bekleyin. İndirme birkaç dakika sürebilir. İşlem tamamlandığında, iPhoneu yeni bir telefon olarak ayarlayın.

 

Bilgi için: 0 533 638 53 16