iPhone Tv Bağlantısı

 


iPhone veya iPad i TVye Bağlama

 


Bir iPhone u bir TV ye nasıl bağlayacağınızı mı merak ediyorsunuz? Bunu kolayca yapmak için size birkaç yöntem gösterebiliriz.


iPhone ekranınızda çevrimiçi içeriğin keyfini çıkarmak inanılmaz derecede kullanışlıdır, ancak daha küçük ekran hızla eskimektedir. Bir iPhone Plus veya Max modeliyle bile, birkaç dakikadan fazla video izlemek gözlerinize zarar verebilir ve bu durumdan kurtulmak isterseniz farklı bir ekran kullanarak bu sıkıntıdan kurtulabilirsiniz. Bir iPhone u akıllı bir TV ye nasıl bağlayacağınızı merak ediyorsanız makalemizi okumaya devam edebilirsiniz.


Bu Kılavuz Kimler İçin


Başlamadan önce, neden bir iPhone u TV ye bağlamanız gerektiğini anlamak önemlidir. İnsanların büyük çoğunluğunun filmleri, TV şovlarını izlemek veya kendi fotoğraflarına ve videolarına büyük ekranda bakmak için büyük ekran bir panel tercihleri olmaktadır.

Odaklanmadığımız şey, örneğin, iOS cihazınızı masanızda kullanmak için iPhone veya iPad ekranınızı bir TV ye yansıtmaktır. Aradığınız şey buysa, iPhone veya iPad ekranınızı TV nize yansıtma konusunda neler yapabileceğimize bakalım.

 

 

iPhone u TV ye Kablosuz Olarak Bağlama

 

iPhone unuzu kablosuz olarak bir TVye bağlamak istiyorsanız, en kolay yol AirPlay i kullanmaktır. Bununla birlikte, uyumlu olduğundan emin olmak için kullandığınız TV ve diğer ev sinema sistemlerini kontrol etmeniz gerekecektir.

 

Apple ın kendi Apple TV si AirPlay i TVnize eklemenin en kolay yollarından biridir, ancak tek yol bu değildir. Birkaç TV üreticisi, yerleşik AirPlay akışını destekleyen TV ler üretir. Bu üreticiler arasında Samsung, Vizio ve TCL bulunur.

 

AirPlay destekli bir TV niz yoksa ve bir Apple TV satın almak istemiyorsanız, şansınız yok. TV nize kablosuz olarak akış yapmanızı sağlayacak ve bir Apple TV den daha ucuza mal olacak AirPlay uygulamaları aşağıdaki internetten sitesinden bulabilirsiniz.


https://www.makeuseof.com/tag/4-airplay-receivers-that-are-cheaper-than-apple-tv/

 


TV nizi AirPlay yayınlamaya hazır hale getirdikten sonra, sürecin geri kalanı oldukça kolaydır. Çoğu popüler akış uygulaması AirPlay desteği içerir. Bunlardan herhangi birinde, ne izlemek istediğinizi seçin ve ardından ekranın üst kısmındaki AirPlay simgesine dokunun.
Evinizde kaç tane AirPlay uyumlu aygıtınızın olduğuna bağlı olarak birkaç seçenek görebilirsiniz. TVnizin tanınması kolay olmalıdır.

 

 

 

 


Bu yaklaşımın bir uyarısı, her iOS uygulamasının AirPlay desteği içermemesidir. Bunlardan birinin TVnizde görüntülenmesini istiyorsanız, aşağıdaki iki yöntemden birini kullanmanız gerekir.


iPhone u HDMI Üzerinden Bir TV ye Bağlama


iPhone unuzu HDMI ile TVnize bağlamak istiyorsanız, birkaç öğeye ihtiyacınız olacak. İlki, TVnizde bulunması nispeten kolay olan ücretsiz bir HDMI bağlantı noktasıdır. En kötü durumda, yapmanız gereken tek şey geçici olarak başka bir şeyin fişini çekmektir.

 

Ücretsiz bir HDMI bağlantı noktasının yanı sıra, birkaç aksesuar satın almanız gerekebilir. İlki, zaten sahip olmadığınızı varsayarak yedek bir HDMI kablosudur. Ayrıca Apple ın Lightning Dijital AV Adaptörüne ihtiyacınız olacak.

 

Daha yeni iPad Pro modelleri için, Apple USB-C Dijital AV Çoklu Bağlantı Noktası Adaptörüne ihtiyacınız olacak. Daha ucuz alternatifler olabilir, ancak işe yarayacakları garanti edilmez.

 

 

Tek yapmanız gereken, adaptörü telefonunuza takmak, adaptöre bir HDMI kablosu takmak ve ardından bu kablonun diğer ucunu TV nizdeki boş bir HDMI bağlantı noktasına takmak. Bu yöntemi kullanarak akış uygulamaları 1080p ile sınırlıdır, bu nedenle 4K istiyorsanız bu yöntemi kullanamazsınız.

 

Bu yöntemi kullanmanın, telefonunuzun görüntüledikleri ile ekranda görüntülenenler arasında küçük bir gecikme oluşturduğuna dikkat etmek de önemlidir. iPhone unuzu yalnızca Netflix veya benzer bir uygulamayı izlemek için kullanıyorsanız, bu bir sorun değildir.

 


iPhone u USB Üzerinden TV ye Bağlama

 

iPhone unuzu USB ile bir TVye bağlamak biraz yanlış bir isim olabilir. iPhone, bunun yerine Apple ın tescilli Lightning formatını kullandığı için USB yi desteklemez. Yukarıdaki yöntem esasen USB ile bağlanmakla aynıdır, sadece Aydınlatma kullanır.

 

Bununla birlikte, etrafta bir USB Tak ve Çalıştır kablonuz varsa, onu kullanmak için koymanız mümkün olabilir. Tak ve Çalıştır kablosunun bir tarafında telefonunuza takılan bir taraf varken diğerinde hem HDMI hem de USB konektörleri bulunur. Bunların her ikisi de TV nize takılır.


 

Bu yöntem, Apple ın kendi AV adaptörünü kullanmak kadar kesin değildir, bu nedenle, zaten kablonuz varsa denemenizi öneririz.

 

Ayrıca zaman zaman iPhone uyumlu, TV ye bağlanabilen USB yuvaları da görürsünüz. Bunlar kullanışlı olabilir, ancak çoğunun işlevselliği sınırlıdır. Örneğin, bu bağlantı istasyonlarının çoğu yalnızca 720p video çıkışı sağlar. Bulmaları da gittikçe zorlaşıyor, bu yüzden bu, yalnızca etrafta zaten varsa denemenizi tavsiye ettiğimiz başka bir seçenek.

 

 

 

 

www.mayisbilgiislem.com/iletisim

Bilgi için : 0533 638 53 16