Apple TV Uygulamaları Kapatma

 


Apple TV deki Uygulamalar Nasıl Kapatılır


Apple TV nizdeki donmuş bir uygulamayı tekrar düzgün çalışmasını sağlamak için kapatmayı öğrenin.

 

 

Bazen, hatalı çalışan bir uygulama veya hatalı bir oyun Apple TV nizin yavaşlamasına veya yanıt vermemesine neden olabilir. Bu durumlarda, bir uygulamayı kapatıp yeniden başlatmak yardımcı olabilir. Apple TV deki uygulamaları nasıl kapatacağınız veya kapatmaya zorlayacağınız aşağıda açıklanmıştır.


Apple TV de Uygulamaları Kapatma Nasıl Çalışır


Apple TV deki uygulamaları kapatmak, iPhone daki Ana Ekran düğmesine çift tıkladığınızda veya ekranın altından yukarı kaydırdığınızda görünen uygulama değiştiriciye çok benzer.

 

iPhone da olduğu gibi, Apple TV nizdeki bir uygulamayı yalnızca donarsa veya düzgün çalışmıyorsa kapatmanız gerekir. Uygulamaları başka herhangi bir nedenle arka planda kapatmanız gerekmez: güç kullanmazlar ve sonsuza kadar arka planda tutmanın zararı olmaz.

 

Yanlış çalışan uygulamaları kapatmak için bir Apple TV de uygulama değiştiriciyi nasıl açacağınızı ve kullanacağınızı öğrenmek için adım adım eğiticimizi takip edin.

 

Apple TV nizdeki Uygulamaları Nasıl Kapatırsınız?

 

 


Uygulama değiştiriciyi açmak için Siri Remoteun TV düğmesine iki kez basın. Özel TV düğmesi, ikinci nesil Apple TV 4K (model yılı 2021) ile birlikte gelen yeni Siri Remote taki Geri düğmesinin hemen yanında bulunur. Daha eski uzaktan kumandalarda TV düğmesi Menü düğmesinin yanındadır.

 

Uygulama değiştirici, açık uygulamaların her birini temsil eden bir dizi büyük küçük resim görüntüleyerek, ana ekrana dönmek zorunda kalmadan son kullanılan uygulamalar arasında hızla geçiş yapmayı kolaylaştırır.

 

 


Şimdi kapatmak istediğiniz uygulamayı ekranın ortasına getirmek için yatay olarak kaydırın, ardından ekranın üst kısmından itmek için Siri Remote un dokunmaya duyarlı yüzeyinde yukarı kaydırın. Bunu yapmak, vurgulanan uygulamayı kapanmaya, bellekten temizlemeye ve sistem kaynaklarını boşaltmaya zorlar.


Uygulama değiştiriciden çıkmak için yeni Siri Remote taki Geri düğmesine veya orijinal Siri Remote modelindeki Menü düğmesine basın.


Apple TV Uygulamalarını Ne Zaman Kapatmalısınız


Uygulama değiştiricideki tüm uygulamaları hızlıca kaydırma alışkanlığı geliştirmemeye çalışın. tvOS işletim sistemi, belleği dinamik olarak yöneterek uygulamaların arka planda en iyi şekilde çalışmasını sağlar. Bununla birlikte, bir uygulamayı yörüngeden çıkarmayı garanti edebilecek belirli durumlar vardır. Netflix uygulaması donarsa veya düzgün çalışmayı durdurursa, örneğin, kapatıp yeniden açmak hızlı bir düzeltme olabilir.

 

Bazen açık uygulamalarınızdan biri arka planda Apple TV nizi yavaşlatabilir. Bu durumda, çoklu görev uygulama değiştiricisindeki tüm uygulamaları gerçekten kaydırmak isteyebilirsiniz. Ayrıca, bazı kişiler gizlilik nedeniyle belirli uygulamaları kapatmayı tercih edebilir. Örneğin, oynamayı bitirdiğimde Candy Crush uygulamasını düzenli olarak kapatıyorum, böylece diğer önemli arkadaşım bütün gece boyunca renkli sanal şeker parçalarını değiştirdiğimi söyleyemez.