Air Pods ve Air Pods Pro Özellikleri

 

 


AirPods ve AirPods Pro

 

Apple, iOS 14 te AirPods ve AirPods Pro ya otomatik cihaz geçişini ekledi. Adından da anlaşılacağı gibi, özellik AirPods veya AirPods Pro  nun herhangi bir manuel müdahale olmadan iPhone, iPad veya MacBook unuz arasında otomatik olarak geçiş yapmasına izin verir. Bu özellik sihir gibi çalışır, ancak iPhone unuzu AirPod larınızda müzik dinlemek için kullanırken Mac inizi kullanma eğilimindeyseniz, aynı derecede sinir bozucu olabilir. Bu kılavuzda AirPods veya AirPods Pro nuzda otomatik cihaz geçişini nasıl devre dışı bırakabileceğinizi anlatmaktayız.


Otomatik cihaz değiştirme, AirPods veya AirPods Pro nun kullanmakta olduğunuz aktif cihaza otomatik olarak geçmesine izin verir. Örneğin, iPhone unuzu AirPod larınız bağlı olarak kullanıyorsanız ve ardından MacBook unuzu kullanmaya geçerseniz, AirPod larınız onunla otomatik olarak aktif bir bağlantı kuracaktır. Bazı kullanıcılar bu özelliği yararlı bulabilir, ancak diğerleri için, özellikle birden fazla Apple cihazı arasında sık sık geçiş yapıyorlarsa, sinir bozucu bir kullanıcı deneyimi sunabilir.


AirPods ve AirPods Pro nun yanı sıra, otomatik cihaz değiştirme Powerbeats, Powerbeats Pro ve Solo Pro da da mevcuttur. Bu nedenle, otomatik cihaz değiştirmenin nasıl devre dışı bırakılacağına ilişkin aşağıdaki kılavuz onlar için de geçerli olacaktır.

 

 

AirPods ve AirPods Pro: Otomatik Cihaz Değiştirme Nasıl Devre Dışı Bırakılır


Adım 1: AirPods, AirPods Pro veya Beats kulaklıklarınız iPhone unuza bağlıyken Ayarlar uygulamasını açın ve Bluetooth a gidin.

 

2. Adım: AirPods veya Beats kulaklığınızın yanındaki "i" düğmesine dokunun.


 

Adım 3: Bu iPhone a Bağlan alt menüsünden Bu iPhone a En Son Bağlandığında seçeneğini seçin.

 

 

AirPod larınız artık iPad, MacBook veya iPhone unuz arasında otomatik olarak geçiş yapmayacak, ancak Apple hesabınıza bağlı tüm cihazlarla otomatik olarak eşleşecekler.       

 

AirPod larınızı kullanmak istediğiniz herhangi bir cihaza manuel olarak bağlamanız gerekecektir.