iPhone Sıfırlama Süresi Ne Kadar Sürer

 

 

iPhone Sıfırlama İşlemini Tamamlaması Ne Kadar Sürer?

 

iPhone unuzu sıfırlamak hoş olmayan bir iş olabilir - uygulamalar, veriler, kişiler ve saklanan içerikler tamamen silinir ve sizi ilk karede geri bırakır. Genellikle veriler iTunes ile geri yüklenebilir ve bu da süreci daha az stresli hale getirir. Ancak bu, yalnızca cihaz sıfırlamayı bitirdiğinde yapılabilir. iPhone modeline bağlı olarak, sıfırlama süresi değişebilir.

 

Gerekli zaman

 

Genelde, iPhone unuzu sıfırlamak hiç de uzun sürmez. Sıfırlama komutu girildiğinde, telefon tüm veriler kaldırılmış olarak yeniden başlatılır. Yeniden başlatma, iPhone unuzun ayarlarını yeniden yapılandırmak için gereken süreyi saymaz, genellikle birkaç dakika sürer. Eski iPhone modelleri, bu neslin veri kaldırma yöntemine bağlı olarak daha uzun sürebilir.

 

Daha Uzun Sıfırlama Süreleri

 

iPhone unuz fabrika ayarlarına sıfırlama için daha uzun süren daha eski bir model değilse, sıfırlama sırasında uzun işlem süresi için çok az neden vardır. Telefonunuz bir saatten daha uzun bir süre "sıfırlamayı" denemeye devam ederse, sıfırlama işleminde bir hata olabilir. Bu durumda, telefonunuzu Kurtarma Moduna yüklemeniz ve bu şekilde sıfırlamanız gerekir. Kurtarma Modundan sıfırlama işlemi hala çalışmıyorsa, iPhone donanımınızda bir hata olabilir. Böyle bir durumda, özel teşhis ve çözümler için Apple teknik desteğine başvurun.

 

iPhone Fabrika Ayarlarına Nasıl Dönülür

 

Temel fabrika ayarlarına sıfırlama yapmak için iPhoneunuzun Ayarlar uygulamasını başlatmanız gerekir. Oradan, "Genel" ve ardından "Sıfırla" yı tıklayın. Daha sonra bir sıfırlama seçeneği seçmeniz istenecektir - fabrika ayarlarına sıfırlama yapmak için "Tüm içeriği ve ayarları sil" i seçmek isteyeceksiniz. Telefonunuzu sıfırlamak istediğinizi onaylamanız gerekir, ancak onay alındıktan sonra işleme hemen başlamanız gerekir.

 

 

iPhone Kurtarma Modu

 

Kurtarma modu, iPhone un fabrika ayarlarına sıfırlama seçeneği yanıt vermezse veya cihazın kendisi artık yanıt vermiyorsa gerçekleştirilebilecek bir "sert" fabrika ayarlarına sıfırlama işlemidir.

 

Kurtarma modunu başlatmak için;

 

  • iPhone unuzun USB kablosunu bilgisayara bağlamanız gerekir - henüz iPhone un kendisine bağlamayın.
  • Telefonu kapatın, daha sonra "Home" ve "uyku" butonlarına aynı anda ekran kararıncaya kadar basılı tutun.
  • Ardından "Giriş" düğmesini basılı tutun ve telefonu  USB kablosuna bağlayın.
  • Ekranda "iTunes a Bağlan" diyene kadar "Ana Sayfa" düğmesini bırakmayın, düğmeyi bırakıp bilgisayarınızda iTunes başlatabilirsiniz. 

 

iTunes yüklendikten sonra, kurtarma işlemi başlayacak ve iPhone unuzu geri yüklemek için ekrandaki talimatları izlemeniz gerekecek.

 

 

 

 

iPhone Sıfırlama Sebepleri

 

iPhone unuzu fabrika ayarlarına sıfırlamanızın gerekmesinin ya da fabrikanın sıfırlanmasının birkaç nedeni olabilir. Aygıt, bir yazılım sorunu veya başka bir sorun nedeniyle düzgün çalışmıyorsa, fabrika ayarlarına geri döndürmek sorunu çözebilir. Ayrıca, telefonun içindeki tüm uygulamaları veya kişisel bilgileri kaldırmak için fabrika ayarlarına sıfırlayarak telefonu yeniden satışa hazırlayabilirsiniz. iPhone arınız kurumsal bir dağıtımın parçasıysa, donanım yükseltmesi sırasında ya da işiniz sona erdiğinde, cihazı açarken fabrika ayarlarına sıfırlamanız gerekebilir.


iPhone Teknik Sevis  :  0533 638 53 16